Prelomy ročných období sú síce mnohokrát nostalgické pri všetkých spomienkach na predchádzajúce mesiace, no na druhej strane prichádzajú s množstvom nových výziev a možností. Platí to aj u mňa pre septembrové dni.

Okrem čerstvých projektov, skúseností a povinností sa teším aj na (ne)zabudnuté veci v šatníku. Postupne pri upratovaní skríň a poličiek „objavujem“ po lete svetre, bundy, kabáty a hrubšie sukne a neviem sa dočkať, kedy ich opäť začnem nosiť.

Aj tento rok mám pred chladnejšími dňami hneď niekoľko módnych favoritov, ktorých by som vám takto v predstihu chcela predstaviť. Hoci na blogu ešte niekoľko outfitov vhodnejších pre teplejšie počasie uvidíte, ako inšpiráciu som vám chcela pred oficiálnym začiatkom jesene ukázať niekoľko jesenných inšpirácií.

Základom každého z troch jesenných inšpirácií sú topánky s kožušinovou aplikáciou. Tie som si veľmi obľúbila. Momentálne patrí tento druh obuvi s kožušinovými detailami medzi trendové záležitosti. Objavujú sa nielen na sandáloch s podpätkami, mokasínach, ale i na sliponoch alebo šľapkách. Navyše, u mňa sú už dlhšiu dobu na wishliste. Preto sa teším, že ich konečne mám doma. Pochádzajú z RELA shoe store, kde nájdete mnoho nádherných, kvalitných a najmä originálnych či nadčasových modelov topánok. V troch outfitoch som ich skombinovala tri krát inak.

V prvej jesennej inšpirácii som topánky doladila k čiernobielym šatám s mojou novou žltou bundou. Tú som objavila počas minulého víkendu v Krakowe za skvelých 18 eur, čo mi urobilo obrovskú radosť. Hneď, ako som ju uvidela, vedela som, že s týmito topánkami budú skvelá dvojka. Navyše, podľa mňa oba kúsky dodali elegantným šatám extravagantný ráz.

Kľúčový kúsok som v druhej jesennej inšpirácii skombinovala s dvoma bielymi prvkami a s novým denimovým úlovkom. Spolu so žltou bundou a topánkami s jemnou kožušinkou sú mojím ďalším jesenným „must have.“ Oversized džínsovou bundičku nosím najradšej s celým bielym alebo celočiernym outfitom. V tomto prípade som zvolila ladenie do oboch farieb a vytvorila ležérny a pohodový look.

Tretia jesenná išnpirácia pozostáva z topánok, slimkových džínsov a môjho obľúbeného vrstvenia v podobe bundy a dlhej vesty. Práve tá je v „spoločnosti“ klobúku mojím ďalším obľúbeným jesenným kúskom.

Krásne jesenné inšpirácie…

Linda Adamčíková z blogu LAPKINN

Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak Jesenné inšpirácie trikrát inak

Foto: Dominik Babušík / LAPKINN