Nedávno som na našom facebookovom profile ukázala časť kolekcie španielskych topánok Kanna. Som rada, že sa mnohým z vás veľmi páčili. Aj preto by som o nich chcela napísať niečo viac.

Kolekcia španielskych topánok Kanna

Vytvoriť novú kolekciu býva často zložitý proces. Budú sa tieto topánky páčiť? Nie sú moc extravagantné alebo naopak príliš nudné? V hlave sa mi ihneď vyrojí milión otázok. S topánkami zo španielskeho Stredomoria to však bolo tentokrát úplne inak. Jednoduché. Ak hľadáte jedinečnosť, ak hľadáte emóciu juhu, slnka a oddychu, stelesňuje ich práve Kanna. A ja sama Stredozemné more milujem, takže keď som objavila túto značku, bolo to rýchle rozhodnutie.

Kolekcia španielskych topánok Kanna

Značka Kanna vyrástla v Španielsku v regióne Murcia, na polceste medzi Valenciou a Malagou. Krásne pláže, príroda a hlavne veľa veľa slnka v oblasti Stredozemného mora. A práve mediteriánsky životný štýl robí túto značku odlišnou od ostatných. Kanna to sú ľahké a pohodlné topánky výlučne z prírodných materiálov jedinečných pre tento kraj – juta, raffia alebo esparto tráva. Navyše zdobené exotickými materiálmi alebo ručne vyrábanými korálikmi a ornamentmi.

Kolekcia španielskych topánok Kanna

Firma vznikla pred 30 rokmi, keď sa dvaja bratia rozhodli, že v kraji s dlhoročnou tradíciou ručnej výroby z prírodných materiálov začnú vyrábať ľahké a pohodlné topánky. Postupne sa z malej rodinnej firmy stala firma, ktorá predáva v 40 krajinách po celom svete. Najmä Francúzsku, USA a Japonsku. Zostala však v rodinných rukách a čo je dôležitejšie, zachovala si aj rodinnú atmosféru.

Kolekcia španielskych topánok Kanna Kolekcia španielskych topánok Kanna

Kanna to sú topánky, ktoré dýchajú morom, slnkom a pohodou. Sandály alebo šlapky, ktoré si v lete jednoducho chcete obuť na bosé nohy a užívať si teplo plnými prieduškami. Či už ste pri mori alebo si svoj kúsok mora nesiete so sebou v podobe týchto teplomiliek zo Španielska. Tak neváhajte. Že máte teraz chuť na Stredozemné more rovnako ako ja :)

Lucia Jendrušáková
RELA shoe store