Z času na čas, vám určite hlavou preletí myšlienka, prečo som si „zas a znova kúpila tie topánky?!“ Ale vôbec sa nemusíte obávať, pretože my vás radi ubezpečíme v tom celom opodstatnení, že vaše rozhodnutie bolo správne.

Už od pradávna slúžila topánka ako ochranný obal našej nohy. Ochrana pred nepriaznivými vplyvmi rôznych povrchov, alebo počasia. Trvalo veľmi dlho, kým okrem ochranného účelu začala topánka nadobúdať aj ten výzorový a estetický význam. S postupným vývojom spoločnosti sa začala vyvíjať aj módnosť a s tou ruka v ruke ženskosť. Začalo sa prihliadať na potrebu aj iných topánkových modelov a zrazu bol dopyt na svete. Už to nebolo len o jedných topánkach, ktoré ste nosili celoročne, každý deň a dokiaľ boli úplne nepoužiteľné. Už to bolo o tom, že ženy sa chceli páčiť. Vnímali, že tak ako si so sebou nesie istú líniu kriviek oblečenie, tak rovnako by si tieto línie mohli niesť aj topánky. Začali vnímať, že topánka, ktorá mala vyšší podpätok, zapôsobila na prvý dojem úplne inak. Inak, ako to bolo vo zvyku, inak ako to poznali všetci. Začali sa zaujímať, hľadať, zisťovať a neskôr si dávať šiť topánky podľa vtedy najnovších mestských trendov. A tak ako sa postupne menil význam a pohľad na topánku, začala sa meniť aj jej účelovosť.

Na začiatku to bolo o ochrane a praktickosti, postupne to už začínalo byť o výzore a ďalších iných vlastnostiach, ktoré prichádzali s jednotlivými požiadavkami. Ak potrebujete dnes mať topánky celý deň na nohách, byť v práci a stihnúť množstvo povinností, určite nesiahnete po 12 cm pevných a úzkych lodičkách. V takýto deň si vyberiete skôr pohodlnejší model, v ktorom má vaše chodidlo dostatok miesta a vy sa cítite komfortne. Toto sú vaše očakávania a požiadavky, ktoré máte voči topánkam . A presne s týmto zámerom vzniklo aj účelové rozdelenie obuvi. Avšak aj dnes, si veľa ľudí dokáže pliesť pojmy s dojmami a niektoré veci vnímame, že ešte stále nie sú pre zákazníkov dostatočne zrejmé. A práve preto by sme vám veľmi jednoducho a stručne chceli vysvetliť, prečo niektoré topánky majú označenie vychádzková obuv, niektoré módna a niektoré vysoko módna, alebo spoločenská.

Pre vychádzkovú obuv je charakteristické, že sa jedná o obuv, ktorá je určená k noseniu po miestnych komunikáciách, alebo aj iv interiéri. Vyznačuje sa klasickou konštrukciou bez výraznejších módnych prvkov, vhodnou podrážkou na nerovnomerné vonkajšie komunikácie s miernou výškou podpätku. Vaše chodidlo CHCE pri vychádzkovej obuvi byť v pohodlí počas celého dňa.

Naopak, módna obuv je určená najmä na krátkodobé nosenie. Svojou konštrukciou a materiálovým zložením je určená, navrhnutá a vyrobená k noseniu v nenáročných podmienkach a prvoradá je u nej módnosť a nie životnosť. Spravidla sa vyznačuje aktuálnymi módnymi prvkami, ktoré tiež určujú jej približnú životnosť. Táto obuv nie je určená na každodenné a časté používanie. Ak sa rozhodnete takúto obuv používať pravidelne je potrebné venovať maximálnu pozornosť správnej údržbe a celkovému ošetreniu topánky.

Čo sa týka vysoko módnej obuvi tak v tomto prípade materiály ako aj konštrukcia sú vyberané s vysokým dôrazom na najnovšie módne trendy a taktiež sa nejedná o obuv na každodenné a pravidelné nosenie. Paradoxne, TENTO druh obuvi MILUJEME najviac .-)!